Do Českého ráje!

Karavan vám dopřeje naprostou svobodu. Perfektní dovolenou nemusíte plánovat měsíce dopředu, platit velké zálohy ani se bát počasí. Ubytování bude vždy odpovídat vašim představám. Z nezajímavého místa se můžete kdykoli přesunout. Podle nálady i nápadů ostatních pružně upravíte koupání, návštěvy památek nebo procházky. Sportovci si nemusí dělat starosti s uskladněním a převozem kol nebo jiného vybavení. Cestování s karavanem vám nabídne dokonalý odpočinek a pohodu. Za atraktivními zážitky i nádhernou přírodou přitom nemusíte cestovat nijak daleko.

TIP: Karavan nebo obytný vůz nemusíte hned kupovat, stačí si jej půjčit: půjčovna karavanů

Jičín - město pohádek

Jičín a jeho okolí nabízí zábavu celé rodině. Perfektně vybavené město plně využívá atraktivní lokalitu poblíž Prachovských skal. Autokempy v okolí Oborského rybníka budou skvělým výchozím bodem, odkud bez problémů zvládnete pěší vycházky nebo výlety na kole.

Rumcajs, Manka a Cipísek budou blízké především dětem. Přímo v Jičíně se s nimi setkáte na mnoha místech. Můžete navštívit Rumcajsovu ševcovskou dílná. Domek s výstavou věnovanou autorovi Radku Pilařovi, muzeum pohádek nebo vyhlídkovou věž provází interaktivní prvky a zajímavé nápady. Jičínem a nejbližším okolím vás provede i hezky upravená naučná stezka.

Krom pohádek se v Jičíně můžete vypravit i do vybaveného aquaparku. Deštivé počasí můžete využít pro odpočinek v kavárnách, návštěvu kina nebo jičínského zámku.

Za draky a čerty

Jen pár kilometrů od Jičína stojí za návštěvu i zámek Staré Hrady. Prohlídkovou trasou vás provede skutečná čarodějnice, která děti naučí létat na koštěti. Rytíř Archibald nebo čert seznámí s historií zámku a především pozve na návštěvu do kouzelného světa. Pohádkové bytosti vás provedou čarovnou půdou i tajemným sklepením mezi draky.

Prachovské skály

Cílem výletů by se jistě měly stát i přírodní památky. Prachovské skály jsou legendou. Nemusíte patřit mezi zdatné horolezce. Trasy vedou spodní částí skal i po jejich vrcholech s vyhlídkami a představí vám krásné útvary. Hledání pojmenovaných skal a vymýšlení vlastních názvů je zábavou pro celou rodinu.

Rovensko pod Troskami - Hrubá Skála

Okolí Jičína patří mezi nejkrásnější krajinné celky. Zámky Humprecht, Hrubá Skála, Dětenice, Rohozec rozhodně stojí za prohlídku. Nahlédnutí do historie je vždy spojené s krásnými výhledy do krajiny. Procházky si můžete rozvrhnout podle nálady i kondice. Dobře značené trasy vás provedou příjemnou krátkou stezkou i delším okruhem.

Dvůr Králové nad Labem – nebo Afrika?

Jičín můžete využít i pro vzdálenější výlety. Safari ve Dvoře Králové je unikátní zoologickou zahradou, která se věnuje výhradně zvířatům Afriky. Moderní koncept využívá i jízdu autokarem s průvodcem přímo v otevřených výbězích. Jedinečný zážitek ze setkání s divokými zvířaty spolehlivě nadchne děti i dospělé. Ostatně Dvůr Králové otevírá i další možnosti pro poznávání východních Čech. Těm se budeme ale věnovat až příště.

Chcete-li si pronajmout obytný vůz či karavan, navštivte naši půjčovnu karavanů.