Pokud se rozhodnete pro nákup vlastního karavanu, měli by jste uvážit, zda kouoit nový či ojetý karavan. V případě ojetých karavanů narazíte na množství inzerátů pod značkou „levný karavan na prodej“. Je však třeba si uvědomit, že použité karavany skýtají mnohá úskalí a tudíž je nutno zvážit, jestli není vhodnější investovat více do karavanu nového, byť za cenu vyšší investice či částečného úvěru. Pokud si nejste jisti, navštivte odobrníky na prodej karavanů.

Použité karavany a jejich možné závady

U použitých karavanů se může celá řada závad, které jsou ve své podstatě velmi vážné a zásadní, projevit až ve stádiu, kdy je karavan buď neopravitelný nebo by náklady na takovou opravu přesahovaly jeho tržní hodnotu. Příkladem bývá zatečení vody do stěn, uvolněné spoje celé konstrukce, shnilé příčky v sendvičové podlaze atd. Vždy záleží na tom, jak předchozí majitel s obytným karavanem nakládal a k jakému účelu jej využíval. Jelikož většina karavanistů nemá svůj obytný karavan havarijně pojištěn, bývají i opotřebené díly a poškození při hávárijích řešena svépomocí, a to ne vždy ku prospěchu karavanu, což se samozřejmě následně projeví na zkrácené délce životnosti karavanu.

Použité levné karavany od Bydliky.cz

Naše firma nabízí vždy na konci sezóny odprodej vybraných obytných karavanů z naší půjčovny za výhodné ceny. Všechny tyto karavany procházejí pravidelným servisem, revizemi plynu i elektrických rozvodů a pokud došlo při jejich provozu k opotřebování či poškození některého z dílů je vždy oprava řešena profesionálním servisním zásahem a originálními náhradními díly. Máte tak jistotu, že kupujete kvalitní levné karavany.

Prodej nových karavanů

Pro zájemce o nový karavan, nabízíme karavany osvědčeného polského výrobce Niewiadow, které vynikají kvalitním zpracováním, širokým výběrem a designem. Škála těchto karavanů je skutečně široká a každý najde typ, který mu vyhovuje. Nabídka modelové řady začíná karavany N126 jejichž váha je již od 650 kg celkové hmotnosti, což znamená, že je lze připojit za převážnou většinu automobilů. Můžete se také podívat na karavany Freedom u nichž oceníte především názkou váhu a velmi přísnivou cenu.